Sztabki złota – złota inwestycja

Sztabki złota – złota inwestycja

Rozsądne ulokowane kapitału pozwoli Ci odłożyć środki na przyszłość. Nie ważne czy odkładasz na emeryturę, na czarną godzinę czy zwyczajnie chcesz zabezpieczyć się przed kryzysem, zakup złota zawsze będzie trafioną i pewną inwestycją. Co ważniejsze, zakupione sztabki złota nie muszą być duże. Przykładowo, można wybrać kruszywo o wadze 1 g. Najczęściej spotykane są sztabki o wadze 400 uncji trojańskich. Kruszywo o takiej wadze spełnia standard Good Delivery. W takiej postaci złoto fizycznie wymieniane jest, pomiędzy bankami i instytucjami handlującymi metalami szlachetnymi. Z kolei dla osób indywidualnych, na rynku najpopularniejsze są sztabki o wadze 1 oz. Dla osób mających skromniejszy budżet oferowane są sztabki o wadze ½ oz do 1/10 oz.

Zakup sztabek złota

Na giełdzie najczęściej spotykane są sztabki złota. Kupując sztabki złota dobrze jest znać pochodzenie naszego zakupu, aby później nie było problemów ze sprzedażą. Najlepiej jest zakupić sztabki złota pochodzące z Szwajcarii, Belgii, Niemiec, Australii, Republiki Południowej Afryki. Warto inwestować w kruszywo, ponieważ w Polsce złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku VAT i z podatku Belki. Jedynym warunkiem jest przetrzymywanie zakupu przez pół roku. Z tego względu inwestycję w złoto poleca się osobom, chcącym inwestować długoterminowo i liczących na duże zyski.

Ponad 90% inwestorów traci swój kapitał na giełdzie, ze względu na brak wiedzy inwestycyjnej, którą można nabyć na profesjonalnych szkoleniach forex, aby później wykorzystać ją w praktyce. Warto na początku pomyśleć o solidnej podstawie teoretycznej, poznać rynek, a później dopiero dokonywać inwestycji.

Share

About Marek Paciorkowski

Marek Paciorkowski has created 160 entries.