EURUSD zatrzymany na silnym oporze 1.1010.

EURUSD zatrzymany na silnym oporze 1.1010.

Za nami tydzień po niedawno zakończonych wyborach we Francji. W najbliższych dniach inwestorzy będą „grać” pod niemal pewną podwyżkę stóp procentowych w USA.

Pomimo, że większość jest już w cenach (dolar jest wciąż bardzo silny), kluczowy będzie komunikat po decyzji -jeżeli FOMC stwierdzi, że potrzeba jest większej ilości podwyżek niż dotychczas zakładano, dolar umocni się jeszcze bardziej – to będzie paliwem dla korekty na rynku polskiej złotówki. Zgodnie z oczekiwaniami naruszenie poziomu 1.0970 okazało się nietrwałe a przez to nosi znamiona pułapki hossy.

Jeżeli w nadchodzącym tygodniu nie dojdzie do trwałego ruchu powyżej wspomnianego na początku poziomu, zarówno pułapka hossy jak i sygnał sprzedaży w kierunku okolic 1.0780 potwierdzi się. Musimy jednakże brać również pod uwagę możliwość powstania ruchu powrotnego i kolejnej próby wzrostowej, pokonującej aktualną linię trendu spadkowego i poziom 1.1010, gdyż spadki z minionego tygodnia zatrzymały się dokładnie na górnym ograniczeniu silne strefy wsparcia 1.0785 – 1.0835. Dlatego dopiero trwałe zejście notowań euro w relacji do dolara amerykańskiego poniżej poziomu 1.0780 będzie wiarygodnym sygnałem na trwały powrót do spadków do co najmierniej poziomu 1.05.

Share

About Marek Paciorkowski

Marek Paciorkowski has created 160 entries.