USDPLN utrzymuje kluczowe wsparcie.

USDPLN utrzymuje kluczowe wsparcie.

Nieuchronnie zbliżamy się do połowy 2018 roku, warto więc spojrzeć na to, co dzieje się na rynku USDPLN. Otóż, po tym jak rok 2017 zakończył się zdecydowanym cofnięciem, neutralizującym ponad 2 lata wcześniejszych wzrostów, wsparciem okazał się poziom 3.44. Co prawda w pierwszych miesiącach rządziła jeszcze podaż (minimum wypadło w okolicach poziomu 3.30), jednakże bardzo dynamiczna przecena dolara została wykorzystana do jego zakupów.

Obecnie notowania znajdują się tuż przed poziomem 3.60, a więc mamy już do czynienia z istotnym ruchem, który może przekształcić się w silniejsze odbicie, a nawet powrót na szczyty z lat 2000 – 2017 w strefie 4.13 – 4.18- byłoby to potwierdzenie 5-falowej struktury.

Aby jednak doszło do tak zdecydowanego umocnienia dolara, rynek USDPLN musiałby przebić się przez 50-proc. zniesienie spadków z 2017 roku najpóźniej do końca 2019 roku. Do tego czasu formacją dominującą jest roczna świeca podażowa o wysokości 70 groszy, a ewentualne podejście w rejon poziomu 3.85 może okazać się tylko ruchem powrotnym do wybitego rok temu kanału wzrostowego, a zatem potwierdzić gotowość rynku do kontynuacji przeceny – nawet do dolnego ograniczenia szerokiego kanału wzrostowego, czyli obecnie okolic poziomu 3.20.

Share

About Marek Paciorkowski

Marek Paciorkowski has created 160 entries.