Raporty działają na korzyść dolara amerykańskiego

Raporty działają na korzyść dolara amerykańskiego

Na początku października został opublikowany korzystny raport o podaniach o bezrobocie ze Stanów Zjednoczonych, dzięki któremu dolar amerykański oddał zyski względem innych walut, a stało się tak pod wpływem zrealizowanych ostatnich zysków przez inwestorów. Oznacza to wzrost pary EUR/USD do 1,1031, która zmieniła wartość od dwóch miesięcy. Dolar zyskał po wrześniowym protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej, w którym zaznaczono, że wraz ze wzmocnieniem się amerykańskiej gospodarki, będzie koniecznie podniesienie w szybkim tempie stóp procentowych.W takich sytuacjach warto śledzić sygnały rynkowe i rynki walutowe na bierząco.

Sytuacja w parze USD/JPY sadła do poziomu 103,77 ponieważ po opublikowaniu raportu dotyczącego nadwyżki handlowej Chin – popyt na jena się wzmocnił, co wzbudziło obawy o spowolnieniu wzrostu gospodarczego kraju.

Para GBP/USD utrzymywała się na poziomie 1,2200, natomiast USD/CHF spadła do 0,9884. Funt zyskał wsparcie po wtorkowym głosowaniu, ponieważ premier Wielkiej Brytanii pozwoliła Partii Torysów na głos w kwestii ruchu Partii Pracy w kwestii Brexit.

Ponadto para AUD/USD i NDZ/USD osłabiły się. Co więcej, po tym, jak OPEC ogłosiło raporty o zapasach i o nadwyżce w produkcji od ośmiu lat, spadła cena ropy naftowej, zatem waluty surowcowe znalazły się pod presją.

Statistics Canada ogłosiło wcześniej, że prognozowano wzrost cen nowych domów o 0,3%, a wzrost nastąpił o 0,2% w sierpniu. Natomiast miesiąc wcześniej wzrost ten wynosił 0,4%. Indeks dolara amerykańskiego spadł do 97,84 tym samym oddalając się od siedmiomiesięcznego maksimum 98,12 które było zanotowane w nocy.

Share

About Marek Paciorkowski

Marek Paciorkowski has created 160 entries.