Jak wybrać brokera?

Jak wybrać brokera?

Zainteresowanie rynkiem FOREX w ciągu ostatnich lat rośnie w gwałtownym tempie. Z tego względu jest coraz więcej brokerów na rynku, a branża w dziedzinie technologii robi ogromne postępy. Przed pierwsza inwestycją trzeba wybrać odpowiedniego brokera.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brokera

Obecnie wielu brokerów działa w technologii STP lub ECN, a ceny dostarczają bezpośrednio z rynku międzynarodowego. Jako, że konkurencja jest coraz większa spready, wymagania odnośnie minimalnego depozytu uległy dużym zmianom. I w tym momencie warto wybrać brokera, który umożliwia trading po cenach rynkowych z niewielkimi prowizjami.

Przy wyborze brokera ważna jest także opinia innych inwestorów. Tutaj warto wziąć pod uwagę czy broker wypłaca pieniądze, w jakim tempie księguje wpłaty na kontach oraz czy nie ma problemów z realizowaniem nowych zleceń. Opinie o brokerach można znaleźć na tematycznych forach internetowych.

Ważnym czynnikiem przy wyborze brokera jest charakterystyka kont. Koniecznie trzeba sprawdzić takie informacje jak rodzaje dostępnych kont, proponowane instrumenty finansowe, spready, prowizje, minimalny depozyt, bonusy itp. Koszty transakcji są bardzo ważnym elementem tradingu. Warto jest wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Na sam koniec warto zwrócić uwagę na to czy jest możliwość prowadzenia konta w PLN i realizować wpłaty i wypłaty przelewem krajowym w złotówkach. Coraz więcej brokerów stwarza taką możliwość, co jest dużym udogodnieniem dla Polaków, ponieważ spadają koszty i czas obsługi rachunku brokerskiego.

Share

About Marek Paciorkowski

Marek Paciorkowski has created 160 entries.